Książki dla każdego

Istnieje odwieczny spór miedzy tymi, którzy książki chcą posiadać na własność, a tymi, którzy czytają je korzystając z bogatej oferty bibliotek. Osoby, które pamiętają jeszcze niedobory towarów w czasach komunistycznych, pamiętają równie dobrze, że takim towarem były również książki. Mimo najszczerszych chęci pewnych tytułów nie można było po prostu kupić, mimo, że wtedy nakłady wydań były naprawdę imponujące.

Wciąż były one jednak niewystarczające, bo ludzie po prostu czytali. Inna sprawa, że książka nie miała wtedy tak ogromnej konkurencji jak obecnie. Dwa programy telewizyjne, nie były na tyle mocną konkurencją, by przeszkodzić w czytaniu książek, a także w ich fizycznym posiadaniu i częstym powracaniu do nich. Dom, w którym półki zapełnione były książkami, nie był niczym dziwnym. Jeśli w księgarni ukazywał się jakiś atrakcyjny tytuł od razu pojawiały się kolejki.

Dzisiaj z dostępem do książek nie ma żadnego problemu. Funkcjonują księgarnie stacjonarne i serwisy internetowe jak https://merlin.pl , w których książki są na przysłowiowe wyciągnięcie ręki. Równie bogata jest oferta bibliotek. Codziennie na rynku ukazują się nie tylko tytuły nowe, ale dużo jest pozycji klasycznych, wciąż aktualnych i stanowiących niezbędnik każdego inteligentnego człowieka. Bogata jest oferta dla wszystkich grup wiekowych. Ukazuje się mnóstwo znakomitych książek dla dzieci.

Ponieważ kobiety czytają znacznie więcej niż mężczyźni, rynek pisarski otworzył się na ich potrzeby i wymagania. Książki są wszędzie. Wystarczy tylko chcieć je kupić, wypożyczyć i przede wszystkim… czytać.