Ciekawy sposób na dekorację wnętrza

O charakterze wnętrza decydują nie tylko meble czy zastosowane połączenia kolorystyczne, ale również dodatki. Chociaż pełnią one przede wszystkim funkcję dekoracyjną, stanowią jednocześnie idealne uzupełnienie aranżacji. Oczywiście ważne jest, aby wybierać odpowiednie produkty. Nie zawsze muszą to być ozdoby utrzymane w tej samej kolorystyce co pozostałe elementy – kontrastowy odcień bibelotu, poduszek na kanapie czy dywanu to doskonały sposób, aby ożywić wnętrze i przełamać jego monochromatyczność.

Warto jednak wiedzieć, że istnieją również inne sposoby na ozdobienie salonu, jadalni lub sypialni. Jest nim przyklejenie tapety. Ogromny wybór ciekawych wzorów sprawia, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Ciekawym rozwiązaniem jest pokrycie tapetą tylko jednej ściany w pomieszczeniu, albo jej fragmentu – w ten sposób można ozdobić wnękę z półkami, albo przestrzeń znajdującą się za wezgłowiem łóżka. Osoby ceniące oryginalne rozwiązania docenią z pewnością tapety przeznaczone do malowania. Są one dostępne w wielu wzorach, co w połączeniu z dowolnie dobranym odcieniem farby daje nieskończenie wiele możliwości aranżacyjnych.

Wbrew pozorom tapety (https://www.obi.pl/mieszkac/tapety/c/879) nie wychodzą więc z mody, a jeśli nasz wybór padnie na odpowiedni wzór, możemy w łatwy sposób odmienić całe wnętrze. Ich przyklejenie nie powinno sprawić trudności nawet początkującym majsterkowiczom, jednak ważne jest, aby zaopatrzyć się w odpowiedni klej oraz narzędzia ułatwiające całe zadanie.